Свети Сава

Датум: 27. Januar 2015 17:06 Категорија: Novosti

Школска слава

Све школе у Србији данас обележавају Светог Саву, дан духовности, школску славу у част првог српског архиепископа, просветитеља и творца законодавства. Овај велики празник обележен је и у нашој школи. Савиндан се обележава радно, али без наставе. Ученици су пре свечане приредбе са својим одељењским старешинама разговарали о Светом Сави и оном што су до сада научили о њему, а затим су пропратили програм овогодишње светосавске приредбе, која је организована у виду концерта. Светосавском химном је започета приредба у част Светог Саве, а затим је у присуству ђака, наставника, родитеља и осталих званица пресечен славски колач. У духу светосавља, уследиле су музичке нумере, које су припремили ученици четвртог разреда уз помоћ својих учитељица и наставнице музичке културе. Свим ученицима и просветним радницима нека је срећна школска слава!