Читамо и пишемо са Аном Франк

Датум: 10. Februar 2015 22:09 Категорија: Novosti

Литерарна секција

Чланови литерарне секције виших разреда наше школе 6. фебруара посетили су изложбу „Читамо и пишемо са Аном Франк“. Изложба је постављена у Електротехничкој школи „Никола Тесла“ ( http://www.tesla-jagodina.edu.rs/ ), а замишљена је као едукативна и креативна радионица кроз коју ученици сазнају много о Холокаусту, односу нацистичке Немачке према Јеврејима и о томе како је једна тинејџерка своје страхове преточила у озбиљна размишљања о животу, љубави, пријатељству... Изложба је специјално дизајнирана за младе и пружа преглед живота породице Франк. Концепт је развијен у Кући Ане Франк у Амстердаму  2010. године и до сада је са великим успехом коришћен у библиотекама широм Холандије. Изложба „Читамо и пишемо са Аном Франк“ је представљена и у Њујорку, на острву Куросао, у Украјини, Грузији – и ево сада у Србији. Наши мали писци били су одушевљени овом посетом и са великом озбиљношћу приступили су истраживању и писању уз обећање да ће и они бележити своје мисли и наставити да стасавају у озбиљне писце.