Две награде на међународном литерарном конкурсу

Датум: 02. Mart 2015 11:22 Категорија: Novosti

Конкурс 7. међународног фестивала поезије и кратке приче „МИХАЛ БАБИНКА“

Да би се неговало и стимулисало књижевно стваралаштво деце и омладине и да би се сачувала успомена на једног од највећих словачких песника Михала Бабинку (рођен у Падини 1927. године, живео у Новом Саду), у организацији Сцене свих креативних из Новог Сада, сваке године одржава се међународни фестивал за децу основних и средњих школа, студентску и омладину до 30 година „Михал Бабинка“. Конкурс је трајао до 25. јануара, а учесници су слали своје радове на слободне теме – до 3 песме или кратке приче. Две ученице наше школе освојиле су награде на овом међународном фестивалу: Исидора Шишаковић (8/3) освојила је прву награду, а Николина Илић (7/4) трећу награду. Додела награда 7. међународног фестивала поезије и кратке приче „МИХАЛ БАБИНКА“ одржана је 6. фебруара 2015. године у Градској библиотеци „Стеван Сремац“ у Новом Саду. Нашим ученицама честитамо и желимо још оваквих награда у будућем раду!

Исидора Шишаковић 8/3  - прва награда

Николина Илић 7/4 - трећа награда