Светосавски квиз

Датум: 12. Januar 2016 21:46 Категорија: Takmicenja

Победа у Првом кругу Светосавског квиза

У оквиру Светосавске недеље, у Поморављу се организује квиз о Св.Сави, из области историје, српског језика и верске наставе за ученике од 5. до 8. разреда. Учествују 16 школа из Јагодине, околних села и Ћуприје, Параћина, Рековца.
У уторак, 12.01.2016. реализован је први круг (од укупно четири круга, колико је планирано).
Наша школа је била домаћин и угостила такмичаре из ОШ "Радислав Никчевић" из Мајура. Након 4 игре (историја, српски језик, верска настава, слагање слагалице), наш тим, кога су чинили Никола Илић (8-2), Даница Милановић (7-2), Михаило Јовановић (6-2), Христина Нешић (5-2) и замене Анђела Максимовић (8-2), Вања Вуковић (6-2), Ђорђе Јеремић (5-2), победили су и тиме прошли у Други круг такмичења.
Други круг такмичења се одржава у петак, 15.01. са почетком у 11:00, када тим наше школе гостује у ОШ "Вук Караџић" у Глоговцу.