Читање је опет у моди

Датум: 13. Jun 2016 18:12 Категорија: Novosti

Акција Народне библиотеке у циљу промовисања читалачке културе

Дечје одељење Народне библиотеке је и ове године организовало акцију промовисања читалачке културе под слоганом "Читање је опет у моди". Библиотекари су препоручили књиге, а ученици 1. разреда су водили читалачке дневнике, које су учитељице Зорица Филиповић 1/1 и Мирјана Милошевић 1/3 доставиле библиотеци у предвиђеном року.
     Завршна приредба уз пригодни програм и доделу похвала и награда одржана је 19. маја у просторијама Народне библиотеке.

Због великог броја пристиглих читалачких дневника наших првака библиотекарке нису могле да изаберу најбоље, па су похвале и специјалне награде уручиле свим првацима Основне школе "Бошко Ђуричић" који су послали своје "Читалачке дневнике". Библиотекарке су свим ђацима првацима поклониле по број књижевног часописа "Гороцвет" са жељом да и даље вредно читају и бележе прочитано.

Вредни ученици одељења I/1 који су награђени: Jaнићијевић Лука, Јовановић Ирена, Михајловић Ена, Павловић Нађа, Петровић Љубомир и Ристић Ива, а из  I/3: Лана Антонијевић, Василије Богдановић, Вук Веселиновић, Богдан Ђуретић, Анастасија Јовановић, Павле Касемовић, Петар Костић, Лав Коцић, Тина Мијајловић, Ивона Милосављевић, Митра Михајловић, Милица Пешић, Илија Томић, Миа Томић, Моника Томић, Андрија Ђирић и Софија Ћирић.

Браво за наше промотере читалачке културе!