Деца композитори – ФЕДЕМУС 2017

Датум: 11. April 2017 18:17 Категорија: Novosti

Композиција наше ученице међу најбољим композицијама у Србији

Инструментална композиција за клавир „Rabusutori“ Неде Ивановић, ученице осмог разреда наше школе, ушла је у финале Републичког фестивала „Деца композитори - ФЕДЕМУС 2017" по одлуци регионалне и републичке селекционе комисије фестивала. Композиције ће бити изведене на завршном концерту 20. октобра 2017. године у 17 часова у Дечјем културном центру Београд.
     На конкурс, за 22. Републички Фестивал дечјег музичког стваралаштва „Деца композитори – ФЕДЕМУС 2017“, који је завршен у марту месецу, пристигло је преко 500 композиција из преко 30 градова Србије.
     Републички фестивал дечјег музичког стваралаштва „Деца композитори“ традиционално организује Дечји културни центар Београд под покровитељством Министарства просвете и технолошког развоја Републике Србије (прописан наставним планом и програмом у настави музичке културе) и Министарства културе и информисања.

Честитке Неди и пуно лепих композиција у даљем раду!