Витезово пролеће

Датум: 19. Jun 2017 12:38 Категорија: Novosti

Ликовно и литерарно стваралаштво наших ученика

Ученици ОШ „Бошко Ђуричић“ редовно читају часописе „Мали Витез“ и „Витез“, па тако сваке године шаљу своје радове на велики  Витезов наградни конкурс.

Награђени ученици наше школе позвани су у мају на доделу диплома и књига. Сви су нестрпљиво очекивали дан доделе награда.

На доделу награда 11. јуна ка  Београду и Сава Центру кренули су награђени ученици, који су представљали своја одељења: Леа Марковић 1/1, Хана Спасојевић 1/2, Лазар Васић 1/1, Јелица Комарек 1/2, Анђела Костић 2/1, Ива Ристић 2/1, Милена Миљковић 2/3, Лана Антонијевић 2/3, Богдан Ђуретић 2/3 , Петар Костић 2/3, Страхиња Михајловић 2/3, Илија Томић 2/3, Тина Мијајловић 2/3, Ања Летић 2/4 и Богдан Станковић 3/2 заједно са својим учитељицама Лепосавом, Александром, Зорицом, Мирјаном, Наташом, Радицом и педагогом школе -Лилом.

Београдски фестивал писаца за децу „Витезово пролеће“ је по петнаести пут окупио децу из целе Србије и окружења и наградио их за ликовно и литерарно стваралаштво уз присуство великог броја српских писаца за децу.

Вратили су се задовољни и поносни што су били део овог песничког и "витешког" фестивала.