Светски дан здраве хране

Датум: 21. Oktobar 2017 15:47 Категорија: Novosti

Здрава исхрана и здрав начин живота

Дан здраве хране, као и претходних година, традиционално је обележен 16. октобра у нашој школи. Врло је битно да у време брзог живота и брзе хране подсетимо ученике на основна правила здраве исхране и здраве стилове живота. Чланови биолошке и еколошке секције, ученици од V до VIII разреда, уз савете и инструкције својих наставница биологије Славице Радивојевић и Маријане Спасић, припремили су ову манифестацију. У помоћ су им прискочиле и наставнице Александра Милојевић и Ана Милошевић. Израдом паноа и пирамиде исхране показали су својим другарима најважније намирнице које би требало користити у свакодневној исхрани због извора витамина, минерала и биљних влакана. Ученице осмог разреда одржале су кратко предавање о здравој исхрани својим другарима, а направљена је и јестива изложба здраве хране, те су ученици имали прилике и да се послуже воћем и храном направљеном на здрав начин.