Манифестација „Отворене лабораторије” Хемијског факултета

Датум: 12. Februar 2019 21:22 Категорија: Novosti

Ученици седмог и осмог разреда наше школе посетили су манифестацију Отворене лабораторије, која се по пети пут одржава на Хемијском факултету у Београду.
Циљ посете био је унапређење знања и вештина из области хемије, као и промовисање саме науке. Посета је обухватала три дела, најпре обилазак Музеја хемије, где су ученици сазнали доста о развоју хемије у Србији, као и о великанима српске хемије. Други део посете односио се на рад у лаборатоорији, где су студенти хемије упознали ученике са основама рада у хемијској лабораторији, а ученици су самостално изводили мерења.
Најзанимљивији део посете били су демонстрациони огледи, које су изводили студенти хемије и тиме доказали колко је ова наука посебна. Наши ученици и њихови наставници су уживали у овој посети и понели са собом једно ново искуство.