Божић и Нова година

Датум: 25. Januar 2013 14:52 Категорија: Novosti

Јавни час у ОШ "Бошко Ђуричић"

Уочи празника који нам предстоје ОШ „Бошко Ђуричић“ је 28. 12. 2012. године организовала јавни час са корелацијом веронауке и српског језика. Циљ овог часа је био да се кроз осмишљен сценски приказ ученицима приближи значај и смисао Божића, лепе речи и неговања традиције, да се  ученици упуте на несебичност и лепоту даровања, као и на значај чувања обичаја и традиције. Пре самог јавног часа организована је акција у прикупљању пакетића за ученике који би ове године остали без њих. Час је почео у 12 часова у међусмени, а ученици шестог разреда су се потрудили да кроз овај јавни час забаве ученике млађих разреда. Уследио је сценски приказ кратких прича које за тему имају Божић и рођење Исуса Христа. Након тога Деда Мраз је поделио пакетиће ученицима, који нису крили своју срећу.