Светосавске штафетне игре

Датум: 25. Januar 2013 15:05 Категорија: Novosti

Такмичарске игре уочи Светог Саве

Уочи прославе Светог Саве у ОШ „Бошко Ђуричић“ организоване су Светосавске штафетне игре 23. 1. 2013. године у школском дворишту. Игре су имале такмичарски карактер, а основни задатак игара је утицај на физичке способности ученика, побољшање спретности, брзине, прецизности у обављању одређених задатака. Поред тога, игре су имале и забаван карактер услед неизвесности и такмичарске атмосфере, јер су ученици морали да савладају одређене препреке у што краћем временском периоду кроз разне форме кретања. Игре су се одржавале у складу са одређеним кодексом понашања. Међу играма је било различитих задатака, вођење кошаркашке и фудбалске лопте, скакање у џаковима, ређање чаша, преношење јаја на кашикама и све то међу чуновима. Такмичење се вршило међу одељењима седмог и осмог разреда. Победник школе у Светосавским штафетним играма је одељење VIII1.