Школско такмичење из математике

Датум: 07. Februar 2013 20:05 Категорија: Novosti

Одржано такмичење из математике на нивоу школе

У суботу, 2. фебруара 2013. године, у ОШ „Бошко Ђуричић“ одржано је Школско такмичење из математике. Ученици различитих узраста од трећег до осмог разреда добили су прилику да покажу како се сналазе у решавању математичких задатака.  Пре самог почетка сви ученици су били видно узбуђени због саме чињенице да ће такмичење показати ко је најбољи математичар у школи. Такмичило се 117 математичких зналаца који су 120 минута одмеравали снаге у борби са задацима. Сви ученици су добили по пет задатака и сасвим довољно времена да их реше. Пошто се такмичење завршило, уследило је нестрпљиво ишчекивање резултата. Неки су били задовољни резултатима, а неки су очекивали више. Ученици који су освојили довољан број поена такмичиће се на општинском нивоу. Општинско такмичење ће бити одржано 2. марта 2013. године. Онима који су се пласирали честитамо и држимо палчеве!