Књижевна олимпијада

Датум: 21. April 2013 15:22 Категорија: Novosti

Први пут одржано такмичење у познавању књижевности

Наша школа је ове године три пута била домаћин у организацији такмичења из области српског језика. Код нас је одржано Општинско такмичење из српског језика, које се одржава сваке године у општини, а први пут је одржана и Књижевна олимпијада, такмичење из области књижевности за ученике седмог и осмог разреда. Били смо домаћини и у организацији Окружног такмичења за Књижевну олимпијаду. С обзиром на то да се ово такмичење први пут организује у нашој општини, али и у округу, изазвало је велико интересовање код  ученика, али и наставника. Ово такмичење је шанса и за ученике који не показују посебне резултате у познавању граматике, али добро познају књижевност, књижевна дела, писце, стилске фигуре, књижевне врсте и остало што се тиче области књижевности. Оно што се разликује у односу на такмичење у познавању граматике јесте и могућност да се освоји и пола поена за задатак, тако да то са собом повлачи вредновање сваког покушаја да се одговори тачно, што делује јако подстицајно на ученике. Прилажемо вам примере тестова са Општинског такмичења како би будући седмаци и осмаци могли да имају увид у то како изгледају питања и шта се од њих очекује.

ТЕСТ ЗА СЕДМИ РАЗРЕД

РЕШЕЊА