Обогаћени једносменски рад у Винорачи и Деоници

Датум: 29. Maj 2022 13:41 Категорија: Novosti

У оквиру пилот пројекта „За живот учи лако – сазнај како“ ученици издвојених одељења у Винорачи и Деоници након израде домаћих задатака баве се и разним другим активностима. Кроз пројектне активности у фебруару и марту месецу под називом "Зима" и "Птице нашег краја" бавили су се карактеристикама годишњег доба зиме и зимским чаролијама, проширивали знања о птицама нашег краја, а једну од радионица посветили су и обележавању Дана жена. Својим мамама и бакама исказали су љубав и захвалност правећи им пригодне поклоне за њихов дан. Ученици су препознали могућност да помогну својим „пернатим другарима“ да лакше преброде хладне зимске дане, те су се латили боја и четкица и уз мало труда, маште и креативности направили хранилице за птице. Хранилице су напуњене семенкама и зрневљем, птичице су напуниле своје стомачиће, а ученици своја срца срећом, поносом и задовољством.
Кад чинимо друге срећним, сами постајемо још срећнији – лекција је коју су ови малишани успешно савладали!