Квиз "Хајдуци и ускоци"

Датум: 23. April 2014 17:48 Категорија: Novosti

Корелација историје и српског језика (седми разред)

У петак, 11. априла, организован је квиз у којем су се ученици седмог разреда такмичили у знању о хајдуцима и ускоцима на основу обрађеног градива из историје и српског језика. Пре почетка самог квиза ученици су извели кратак драмски комад „ Хајдук Станко“, а затим је уследило такмичење. Квиз се састојао од седам игара. Свака игра је носила одређени број поена. Такмичиле су се две екипе. У екипи ХАЈДУКА су били следећи такмичари: Страхиња Радојковић 7-1, Тодор Дирак 7-2, Матија Ђорђевић 7-3 и Вишња Милошевић 7-4. У екипи УСКОКА су били следећи такмичари: Петар Митић 7-1, Југослав Урошевић 7-2, Никола Милетић 7-3 и Ксенија Нишавић 7-4. Наставница историје Снежана Стојадиновић и наставница српског језика Јелена Глишовић су биле супервизори овог квиза. Квизу су присуствовали ученици свих одељења седмог разреда, наставници, директор и родитељи. После неизвесне борбе победила је екипа ХАЈДУКА. Сви учесници су показали одлично знање и на крају квиза су добили похвалнице за учешће. Ученици су показали велико интересовање за квиз, па је обећано да ће се сличан квиз одржати и следеће школске године, али на другу тему.