Дан школе

Датум: 19. Maj 2014 14:36 Категорија: Novosti

Обављен већи део активности

Нико није ни слутио да ћемо у онаквом невремену дочекати 15. мај – Дан школе. Ипак, успели смо да обавимо већи део планираних активности.

Одиграна је већ традиционална фудбалска утакмица, у којој учествују наставници и родитељи ученика.

Положено је цвеће поред бисте Бошка Ђуричића испред школе.

Одржана је промоција „Звончице“, часописа одељења III/3.

Изведена је приредба за ученике и наставнике у Културном центру.

На почетку су сви најбољи ученици добили похвалнице за учешћe на разноразним такмичењима.

Прозвани су ученици млађих разреда са наставницима.

Прозвани су и ученици старијих разреда са наставницима.

На крају су остали учесници републичких такмичења.

Приредба је могла да почне. Тема овогодишње приредбе је била „Живот је маскенбал“, па су тачке биле у вези са маскама, глумом, скривањем, позориштем...
Улогу водитеља су имали кратки драмски комади у вези са играњем, глумом и певањем.

Кратак драмски комад најављује сегмент о игрању.

Ученици другог разреда играју уз песму „Живот је маскенбал“.

Ритмичка секција игра уз песму „Аплауз“.

Балерине играју уз „Песму о аплаузу“.

Кратак драмски комад најављује сегмент о глуми.

Ученици четвртог разреда играју уз песму „О томе“.

Ученици трећег разреда изводе кратак драмски комад о позоришту.

Сазнали смо која су правила понашања у позоришту од ученика који су говорили на немачком, француском и енглеском језику.

„Медведова женидба“ – дечија опера

Хор је најављен кратким драмским комадом о старим грчким позориштима, која су имала хор као обавезног пратиоца.

Марија Стефановић је на крају цртала песком и уживо приказала чари изобличавања и мењања облика, што је заправо и тема ове приредбе.

Међутим, другу приредбу, која је намењена родитељима ученика и осталом грађанству, нисмо могли да одржимо. На територији државе је проглашена ванредна ситуација због поплава које су захватиле нашу земљу.

Овако је изгледала улица испред наше школе.

Увек нам је драго да можемо да обележимо Дан школе, али свакако у бољим околностима
.