Takmicenja

Трка за срећније детињство

Датум: 07. Oktobar 2022 15:49 Категорија: Takmicenja

Сјајан и веома успешан дан за нашу школу! На данашњем такмичењу ,,Трка за срећније детињство'' наша школа је освојила највећи број награда!

Добитници медаља су: Наталија Нешић 2/3 (1. место), Михајло Николић 2/3 (2. место), Јана Адамовић 4/3 (1. место),  Ђорђе Арифовић 4/3 (3. место), Лара Ризвић 5/4 (1. место),  Ема Пантић 5/3 (2. место),  Тара Костадиновић 8/3 (2. место), Марина Ристић 8/2 (3. место), Илија Томић 8/2 (1. место).

И ове године смо најуспешнија школа и поносни смо на наше ученике, наствнике и учитеље. Честитке свима!

Фестивал драмских секција ,,Глумац-школарац''

Датум: 10. Jul 2022 10:42 Категорија: Takmicenja

Наш ученик Илија Лабудовић 5-2 освојио је прву награду стручног жирија, односно проглашен је за најбољег глумца Фестивала драмских секција ,,Глумац-школарац''. Илија је изводио монолог ,,Врабац тужибабац'', који је написао Бранко Стевановић. Браво за Илију!

Републичко такмичење из технике и технологије

Датум: 18. Maj 2022 19:58 Категорија: Takmicenja

На Републичком такмичењу из технике и технологије, одржаном у Новом Саду, 13. и 14. маја, наш ученик Павле Јовановић 5-2 освојио је 1. место. Честитамо Павлу и његовом наставнику Бојану Николићу на овом успеху и желимо им још много нових.

Литерарни конкурс поводом Међународног дана медицинских сестара

Датум: 18. Maj 2022 19:54 Категорија: Takmicenja

Међународни дан медицинских сестара обележава се 12. маја сваке године у знак сећања на датум рођења Флоренс Најтингејл. Ова британска болничарка и хуманитарна радница рођена је у италијанском граду Фиренци. Поводом овог датума Средња медицинска школа "Милутин Миланковић" у Јагодини расписала је литерарни конкурс и наша ученица Милена Миљковић из 7/3 освојила је друго место. Милена је писала о свом будућем позиву и о томе зашто је лепо, али и тешко бити медицинска сестра. Искрене честитке нашој Милени и свим осталим учесницима који су исказали своје зрело размишљање.

Конкурс Црвеног крста КРВ ЖИВОТ ЗНАЧИ

Датум: 13. Maj 2022 10:03 Категорија: Takmicenja

Јуче су  упросторијама Црвеног крста додељене награде ученицима за ликовно и литерално стваралаштво на тему ,,Крв живот значи''. У категорији ликовних радова 2. место освојио је Никола Хаџић 3-3. Специјалну награду за израду постера добио је Павле Јовановић 5-2. У категорији литерарних награда ученика од 1. до 4. разреда, прво место припало је Николи Хаџићу 3-3, друго место Софији Симић 3-3, а треће место Софији Милосављевић 3-3. У категорији текстуалних порука ученика од 5 до 8. разреда награђени су: прво место за Веру Костић 5-1, друго место за Јану Јовановић 8-3 и треће место за Иву Милошевић 7-1. Честитамо награђеним ученицима, као и учитељици Мирјани Милошевић и наставници Ивани Ђорђевић Божиновић.

Окружно такмичење из биологије

Датум: 10. Maj 2022 11:48 Категорија: Takmicenja

На Окружном такмичењу из биологије наши ученици остварили су одличне резултате:

5. разред
Павле Јовановић – 1. место
Илијана Шишаковић – 1. место
Дуња Петровић – 2. место
Вељко Мићовић – 3. место

6. разред
Ива Манчић – 1. место
Теодора Мијушковић – 1. место
Софија Јовановић – 2. место
Хана Спасојевић – 3. место

8. разред
Милица Павић – 2. место
Јана Јовановић – 3. место

Ученице Милица Павић и Јана Јовановић пласирале су се на Републичко такмичење. Честитамо свим ученицима и њиховим наставницима и желимо им пуно среће и успеха на наредном нивоу такмичења.

Градско такмичење рецитатора „Песниче народа мог 2022“

Датум: 15. April 2022 11:15 Категорија: Takmicenja

Градско такмичење рецитатора „Песниче народа мог 2022“ одржано је 14. 4. у сали Културног центра, а наши ученици остварили су одличне резултате.
Анђелија Милијић 3-4 рецитовала је песму ,,Стижу блесе, чувајте се'' и освојила 2. награду, Теодора Николић 5-3  такође је освојила 2. награду песмом ,,Писмо мојој учитељици'', а Војин Деспотовић 2-2 рецитовао је песму ,,Учитељу'' и освојио похвалу. Честитамо и желимо им пуно среће на Окружном такмичењу!

Општинско такмичење из биологије

Датум: 12. April 2022 20:04 Категорија: Takmicenja

На општинском такмичењу из биологије наши ученици остварили су запажене резултате. Честитамо ученицима и њиховим наставницима.

5. разред
Павле Јовановић – 1. место
Илијана Шишаковић – 2. место
Дуња Петровић – 2. место
Неда Младеновић – 3. место
Вељко Мићовић – 3. место

6. разред
Софија Јовановић – 1. место
Ива Манчић – 1. место
Теодора Мијушковић – 2. место
Алекса Ристић – 3. место
Хана Спасојевић – 3. место

7. разред
Нера Радосављевић – 2. место

8. разред
Јана Јовановић – 1. место
Милица Павић – 3. место
Нађа Петровић – 3. место

Окружно такмичење из енглеског језика

Датум: 12. April 2022 09:57 Категорија: Takmicenja

На Окружном такмичењу из енглеског језика Кристијан Шарчевић и Стеван Станковић освојили су 2. место. Честитамо!

Окружно такмичење из историје

Датум: 12. April 2022 09:46 Категорија: Takmicenja

На Окружном такмичењу из историје Павле Јовановић (5. разред) освојио је прво место, а Огњен Милетић (8. разред) треће место и пласман на Републичко такмичење. Честитамо!