Васкршње чаролије

Датум: 13. Maj 2016 09:54 Категорија: Novosti

Наши ученици учествовали у Васкршњим чаролијама

Ученици Марија Ристић (7-3), Дамјан Марковић (7-4) и Михаило Јовановић (6-2) са својим вероучитељем су учествовали у манифестацији "Дечије васкршње чаролије" која се традиоционално одржава у Београду, у организацији "Деца Палилуле", на чији позив су и учествовали, 27. априла 2016. године.
Са осталом децом, у Конаку књегиње Љубице, ђаци су осликавали васкршње јаје, када је ову манифестацију обишао и благословио Његова Светост, патријарх српски Иринеј.
Након осликавања васкршњег јајета, наши ђаци су обишли Саборну цркву у Београду  (Св. Архангела Михаила), после чега су се, са осталим учесницима, упутили ка Белом Двору, на Васкршњи пријем код Краљевских Височанстава, престолонаследника Александра Карађорђевића и принцезе Катарине. Овом приликом, сва деца су добила пригодне поклоне и имали су прилике да се фотографишу са домаћинима.
На крају, сва деца су посетила београдски ЗОО врт.