Активности Ђачког парламента

Датум: 10. Oktobar 2016 17:22 Категорија: Novosti

Дечја недеља

У оквиру Дечје недеље, Ђачки парламент наше школе посетио је Градску кућу и присуствовао свечаном пријему заједно са вршњацима из свих основних школа у Јагодини. Ученици су имали прилику да се упознају са радом и надлежностима власти и да поставе питања која се тичу њихових права.
     У жељи да обрадују ђаке прваке, ученици седмог и осмог разреда су у организацији Ђачког парламента правили честитке и у њима исписивали поруке добродошлице поводом пријема у Дечји савез, али и поруке о лепом понашању. Поред тога, организована је и вршњачка едукација, где су представници парламента разговарали са најмлађим ученицима и упознали их са одређеним правима детета, али и најважнијим школским правилима.
     Ученици су у својој недељи преуредили и паное у холу школе и учионицама. Панои су били усклађени са овом октобарском манифестацијом, а представници парламента су желели да подсете наше ученике на важност ове недеље и историју обележавања.