Литерарни конкурс "Свети Сава своме народу"

Датум: 29. Januar 2018 10:17 Категорија: Novosti

Поводом Светог Саве литерарна секција наше школе организовала је литерарни конкурс за ученике виших разреда на тему "Свети Сава своме народу". Ученици су се потрудили да кроз песму или причу представе нашег просветитеља и подсете на све оно што је оставио нашем народу у наслеђе. Након читања написаних радова уследило је гласање. Стручни жири састављен од наставника српског језика одабрао је најбољи рад, али су тако и сви учесници конкурса имали могућност да одаберу најбољи рад под условом да не гласају за себе. Наставници су одабрали рад Катарине Миљковић 6/3, а учесници рад Миле Јововић 5/2. За успех на овом конкурсу Катарина и Мила награђене су прикладним књигама. Одабрани радови су прочитани и на свечаној приредби 27. јануара.

Учесници литерарног конкурса "Свети Сава своме народу"

Катарина Миљковић 6/3

Мила Јововић 5/2