Путовање кроз свемир

Датум: 30. Novembar 2012 11:41 Категорија: Novosti

Покретни планетаријум у ОШ "Бошко Ђуричић"

Основна школа "Бошко Ђуричић" је 18. октобра угостила научнике из Астрономског друштва "Руђер Бошковић". Том приликом је постављен покретни планетаријум у сали за физичко ове школе. Ученици су имали прилике да посматрају свемир, од његовог настанка до нашег времена. У оквиру пројекције, која траје око 20 минута, ученици су се упознали са сазвежђима, кретањем небеске сфере, изгледом неба на различитим географским ширинама, са свемиром и објектима који га настањују. Истог дана, ученици седмог и осмог разреда Основне школе "Бошко Ђуричић" у просторијама Педагошког факултета присуствовали су предавању проф. др Милана Димитријевића на тему "Астрономија 21. века". Ово је била јединствена прилика да ученици нешто више сазнају о астрономији, као да и путем пројекција доживе незаборавно искуство у сусрету са планетама, звездама и осталим небеским телима.