Фестивал науке

Датум: 06. Decembar 2012 18:09 Категорија: Novosti

Ученици ОШ "Бошко Ђуричић" посетили Фестивал науке

Ове године 1. децембра ученици шестог, седмог и осмог разреда су посетили Фестивал науке у Београду. Овај фестивал се одржава шести пут по реду и сваке године траје четири дана. Ово је јединствена прилика да посетиоци сазнају о различитим наукама на другачије и занимљиве начине. Фестивал је организован у оквиру четири објекта, а наши представници су посетили две зграде. Ученици су одушевљини експериментима из области хемије, физике, биологије, математике... Највише им се допало то што су и сами могли да учествују у извођењу експеримената. Пажњу им је највише привукао експеримент из хемије који је подсећао на вулкан, компјутер који је радио испод воде, „разговор са биљком“ , различите оптичке варке и многе друге појаве. Ученици наше школе су понели са собом многе сувенире и успомене са Фестивала науке.