ДРУГИ ФЕСТИВАЛ ШКОЛСКИХ ДРАМСКИХ СЕКЦИЈА „ГЛУМАЦ-ШКОЛАРАЦ"

Датум: 15. Jun 2019 16:50 Категорија: Novosti

Други Фестивал школских драмских секција „ГЛУМАЦ-ШКОЛАРАЦ“ одржан је  у среду, 12. 6. 2019. године у Културном центру у Јагодини. Организатор Фестивала била је Школска управа из Јагодине у сарадњи са Културним центром.
Нашу школу су представљали ученици петог и седмог разреда предвођени наставницом српског језика Слађаном Милановић која је, за ову прилику, адаптирала драму „Марко Краљевић и Муса Кесаџија“.
Фестивал је и ове године био хуманитарног карактера – уместо новца, улазнице су били слаткиши, које су победници донирали Црвеном крсту у Јагодини. Ученик наше школе Вељко Самарџић 7/2 освојио је награду за најбољег глумца на овогодишњем фестивалу.
Посебну захвалност дугујемо наставници ликовне културе Јелени Милошевић, која је осмислила костиме, наставници музичке кулуре Огњенки Тодисијевић, за одабир и адаптацију песама, као и наставницима Александри Милојевић, Маријани Спасић и Марку Радивојевићу за техничку помоћ и подршку.