Међународни дан борбе против вршњачког насиља (Дан розе мајица)

Датум: 24. Februar 2022 17:10 Категорија: Novosti

Међународни дан борбе против вршњачког насиља, који се обележава сваке последње среде месеца фебруара, прихваћен је још 2007. године, након догађаја у једној канадској провинцији, где је ученик једне школе дошао обучен у розе мајицу. Група вршњака починила је брутално насиље над њим, не знајући да је дечак тим чином подржао своју тешко оболелу мајку од карцинома. Сутрадан су сви његови другови обукли розе мајице у знак подршке и као симбол борбе против вршњачког насиља. Тиме је розе мајица постала заштитни знак, као и подршка сваком детету које доживи насиље.
Као и претходних година, наша школа је 23. 2. 2022. по Програму заштите обележила  Дан розе мајица кроз бројне активности ученика. Ученици су кроз игру научили зашто обележавамо овај дан, шта је то насиље и да насиље не треба да буде модел ничијег понашања. Поруке вербалног насиља преобликовали смо у поруке љубави и пријатељства, исписали их, а затим извлачили из кутије и записивали их на претходно изрезане розе мајице. Било је веома забавно и корисно, а слике говоре више од речи.