Играј безбедно

Датум: 08. Decembar 2013 17:32 Категорија: Novosti

Пројекат „Играј безбедно“ у ОШ „Бошко Ђуричић“

Ученици ОШ „Бошко Ђуричић“ допринели су пројекту "Играј безбедно“ тако што су 6. 12. 2013. године одвојили мало свог времена и организовали радионицу на којој су цртали радове за конкурс на тему о безбедности на интернету. Учествовали су ученици петог, шестог, седмог и осмог разреда. Неки од ученика су радили у групама док су други били самостални. Углавном су сви на својим радовима представили добре и лоше стране интернета. На лицима свих ученика био је осмех који је показивао задовољство због учешћа у овом пројекту. Неки од њих су одрадили и литерарне радове. Иако су сви још увек деца, свесни су да интернет има своје добре и лоше стране. Поред ученика били су и наставници који су им помагали у свим њиховим недоумицама. Било је доста занимљивих идеја. Једна од њих је била и фото-стрип ученица седмог разреда. Кроз разговор са њима сазнали смо да стрипом желе да покажу пре свега лоше стране фејсбука, тачније да никада не знамо ко је са друге стране. Најискреније се надамо да ће ентузијазам ученика и наставника остварити циљ и послати поруку која подржава безбедност на интернету и тиче се свих људи овога света.

Анђелија Петровић 7/4
Вишња Милошевић 7/4