Светосавске штафетне игре

Датум: 28. Januar 2014 21:05 Категорија: Novosti

Уочи Светог Саве

Поводом припрема за обележавање школске славе Светог Саве 23. јануара одржале су се Светосавске штафетне игре. Ово такмичење су организовале наставнице Александра Милојевић и Нела Рмандић. На малом школском терену у пар дисциплина такмичили су се ученици одељења V3 и V4. У првој игри такмичари су трчали до пола терена око чуњева како би узели штафету, затим су трчали до лопте, враћали се до другог играча трчећи и пимпујући лопту. Друга игра је захтевала од такмичара да скачу до половине терена држећи лопту између ногу, а затим да оставе лопту, узму штафету и трчећим кораком оду до следећег играча. У последњој игри такмичари су трчали до половине терена, где би направили колут напред, па трчали до краја терена, затим око кошаркашке лопте и назад. Победило је одељење V3 са резултатом 3:2. Такмичење се одржало да би ученици стекли већу брзину, снагу и спретност. Сви они који су пратили, били су изненађени спретношћу такмичара и све време громогласно навијали. На крају су сви учесници изјавили да су веома задовољни успехом и учествовањем на такмичењу.

Миљана Митић VII4
Јордан Аврамовић VII4