Takmicenja

Републичко такмичење из технике и технологије

Датум: 18. Maj 2022 19:58 Категорија: Takmicenja

На Републичком такмичењу из технике и технологије, одржаном у Новом Саду, 13. и 14. маја, наш ученик Павле Јовановић 5-2 освојио је 1. место. Честитамо Павлу и његовом наставнику Бојану Николићу на овом успеху и желимо им још много нових.

Литерарни конкурс поводом Међународног дана медицинских сестара

Датум: 18. Maj 2022 19:54 Категорија: Takmicenja

Међународни дан медицинских сестара обележава се 12. маја сваке године у знак сећања на датум рођења Флоренс Најтингејл. Ова британска болничарка и хуманитарна радница рођена је у италијанском граду Фиренци. Поводом овог датума Средња медицинска школа "Милутин Миланковић" у Јагодини расписала је литерарни конкурс и наша ученица Милена Миљковић из 7/3 освојила је друго место. Милена је писала о свом будућем позиву и о томе зашто је лепо, али и тешко бити медицинска сестра. Искрене честитке нашој Милени и свим осталим учесницима који су исказали своје зрело размишљање.

Конкурс Црвеног крста КРВ ЖИВОТ ЗНАЧИ

Датум: 13. Maj 2022 10:03 Категорија: Takmicenja

Јуче су  упросторијама Црвеног крста додељене награде ученицима за ликовно и литерално стваралаштво на тему ,,Крв живот значи''. У категорији ликовних радова 2. место освојио је Никола Хаџић 3-3. Специјалну награду за израду постера добио је Павле Јовановић 5-2. У категорији литерарних награда ученика од 1. до 4. разреда, прво место припало је Николи Хаџићу 3-3, друго место Софији Симић 3-3, а треће место Софији Милосављевић 3-3. У категорији текстуалних порука ученика од 5 до 8. разреда награђени су: прво место за Веру Костић 5-1, друго место за Јану Јовановић 8-3 и треће место за Иву Милошевић 7-1. Честитамо награђеним ученицима, као и учитељици Мирјани Милошевић и наставници Ивани Ђорђевић Божиновић.

Окружно такмичење из биологије

Датум: 10. Maj 2022 11:48 Категорија: Takmicenja

На Окружном такмичењу из биологије наши ученици остварили су одличне резултате:

5. разред
Павле Јовановић – 1. место
Илијана Шишаковић – 1. место
Дуња Петровић – 2. место
Вељко Мићовић – 3. место

6. разред
Ива Манчић – 1. место
Теодора Мијушковић – 1. место
Софија Јовановић – 2. место
Хана Спасојевић – 3. место

8. разред
Милица Павић – 2. место
Јана Јовановић – 3. место

Ученице Милица Павић и Јана Јовановић пласирале су се на Републичко такмичење. Честитамо свим ученицима и њиховим наставницима и желимо им пуно среће и успеха на наредном нивоу такмичења.

Градско такмичење рецитатора „Песниче народа мог 2022“

Датум: 15. April 2022 11:15 Категорија: Takmicenja

Градско такмичење рецитатора „Песниче народа мог 2022“ одржано је 14. 4. у сали Културног центра, а наши ученици остварили су одличне резултате.
Анђелија Милијић 3-4 рецитовала је песму ,,Стижу блесе, чувајте се'' и освојила 2. награду, Теодора Николић 5-3  такође је освојила 2. награду песмом ,,Писмо мојој учитељици'', а Војин Деспотовић 2-2 рецитовао је песму ,,Учитељу'' и освојио похвалу. Честитамо и желимо им пуно среће на Окружном такмичењу!

Општинско такмичење из биологије

Датум: 12. April 2022 20:04 Категорија: Takmicenja

На општинском такмичењу из биологије наши ученици остварили су запажене резултате. Честитамо ученицима и њиховим наставницима.

5. разред
Павле Јовановић – 1. место
Илијана Шишаковић – 2. место
Дуња Петровић – 2. место
Неда Младеновић – 3. место
Вељко Мићовић – 3. место

6. разред
Софија Јовановић – 1. место
Ива Манчић – 1. место
Теодора Мијушковић – 2. место
Алекса Ристић – 3. место
Хана Спасојевић – 3. место

7. разред
Нера Радосављевић – 2. место

8. разред
Јана Јовановић – 1. место
Милица Павић – 3. место
Нађа Петровић – 3. место

Окружно такмичење из енглеског језика

Датум: 12. April 2022 09:57 Категорија: Takmicenja

На Окружном такмичењу из енглеског језика Кристијан Шарчевић и Стеван Станковић освојили су 2. место. Честитамо!

Окружно такмичење из историје

Датум: 12. April 2022 09:46 Категорија: Takmicenja

На Окружном такмичењу из историје Павле Јовановић (5. разред) освојио је прво место, а Огњен Милетић (8. разред) треће место и пласман на Републичко такмичење. Честитамо!

Окружно такмичење из технике и технологије

Датум: 11. April 2022 23:20 Категорија: Takmicenja

На окружном такмичењу из технике и технологије, које је у недељу одржано у ОШ ,,Душан Поповић" у Белушићу, ученици наше школе постигли су изузетан успех.
Ученица Ива Филиповић освојила је 1. место (дисциплина бродомоделарство) и пласман на републичко такмичење, а ученик Павле Јовановић освојио је 2. место и такође пласман на републичко такмичење.
Честитамо!

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 10. April 2022 21:00 Категорија: Takmicenja

На Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе наши ученици остварили су сјајне резултате:

5. разред (наставник Сашка Стефановић)

Тамара Миливојевић – 2. награда
Дуња Петровић – 2. награда
Илијана Шишаковић – 2. награда
Павле Јовановић – 2. награда
Вера Костић – 3. награда
Миа Андрић – 3. награда

6. разред (наставник Милан Јовановић)

Ива Манчић – 1. награда
Софија Јовановић – 1. награда
Анђела Спасић – 3. награда

7. разред (наставник Ивана Ђорђевић Божиновић)

Олга Матић – 2. награда

8. разред (наставник Јелена Јаковљевић)

Јана Јовановић – 3. награда

Честитамо ученицима и њиховим наставницима на оствареним резултатима.