Takmicenja

Литерарни конкус ,,Јара Лабуд''

Датум: 15. Decembar 2022 14:04 Категорија: Takmicenja

Додела награда за ученике основних школа који су учествовали на традиционалном литерарном конкурсу „Јара Лабуд“ Народне библиотеке „Радислав Никчевић“ у Јагодини, одржана је јуче, 14. 12. 2022. године. И ове године наши ученици освојили су највећи број награда: 2. награду освојили су Вера Костић 6/1 и Павле Јовановић 6/2, а 3. награду Дарија Радојичић 8/1. Честитамо награђеним ученицима и похваљујемо и остале ученике који су учествовали и послали своје радове.

Прочитај

Државно школско првенство у стоном тенису

Датум: 15. Decembar 2022 13:44 Категорија: Takmicenja

Наш ученик Немања Лазић 6/2 учествовао је на Државном школском првенству у стоном тенису, одржаном 13. 12. 2022. године у Пожаревцу. У конкуренцији од око 300 ученика Немања није успео да се избори за награду, али похваљујемо његов труд и умеће које је показао, као и освојене награде на претходним нивоима такмичења.

Прочитај

Општинско такмичење у кошарци

Датум: 10. Decembar 2022 10:10 Категорија: Takmicenja

Ученици наше школе освојили су 2. место на Општинском такмичењу у кошарци, одржаном 06. 12. 2022. године, у сали Основне школе ,,Милан Мијалковић".

Похваљујемо ученике који су представљали нашу школу:

Алекса Арсић 7/2, Страхиња Михајловић 8/1, Никола Ђорђевић 8/2, Андрија Милојевић 8/3, Вук Грујић 8/3, Богдан Ђуретић 8/4, Јанко Тодоровић 8/4, Петар Костић 8/4, Душан Милићевић 8/4, Никола Поповић 8/4.

Прочитај

Математичка интернет олимпијада

Датум: 26. Novembar 2022 12:23 Категорија: Takmicenja

Наша ученица Сара Илић 4-1 освојила је 1. награду на окружном такмичењу Математичка интернет олимпијада у организацији Математичког друштва ,,Архимедес" и обезбедила учешће на републичком нивоу такмичења 30.10. у Београду. Честитке Сари и учитељици!

Прочитај

Ликовни конкурс Народне библиотеке ,,Радислав Никчевић''

Датум: 08. Novembar 2022 19:30 Категорија: Takmicenja

Наше ученице Тара Цинцаревић 3-1 и Ђурђија Павловић 4-1 награђене су за успешно учешће на ликовном конкурсу ИМАМ ПРАВО, који је организовала Народна библиотека ,,Радислав Никчевић'' у Јагодини. Честитамо!

Прочитај

Завршна радионица Покрета горана Србије

Датум: 08. Novembar 2022 19:27 Категорија: Takmicenja

На завршној радионици Покрета горана Србије, одржане 5. 11. 2022. у Београду, по Пројекту ,,Заштита, очување, вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредностима шума код младих'', на републичком нивоу, ученици 6-2 Дуња Петровић, Павле Јовановић и Григорије Петровић освојили су друго место и добили награду Еко камп у трајању од седам дана. Награду је добила и наставница Славица Радивојевић као њихов ментор. Честитке ученицима и њиховој наставници!

Прочитај

Окружно такмичење у стоном тенису

Датум: 26. Oktobar 2022 14:12 Категорија: Takmicenja

У организацији Савеза за школски спорт општине Параћин, у уторак, 25. октобра, у Спортском центру ,,7. јули” одржано је  Окружно такмичење основних и средњих школа у стоном тенису. Ученик наше школе Немања Лазић 6/2  освојио је прво место у појединачној конкуренцији и пласирао се на републички ниво такмичења.

Прочитај

Отворено окружно првенство у пливању

Датум: 21. Oktobar 2022 20:20 Категорија: Takmicenja

У организацији Савеза за школски спорт општине Параћин, у четвртак, 20. октобра, одржано je Отворено окружно првенство у пливању на базену Спортско-рекреационог центра ,,7. јули". Наши ученици остварили су одличне резултате:

Димитрије Денић- 4. место (краул)
Лука Мишић - 3. место (краул)
Данило Стојковић - 4. место (краул)
Лука Његић - 2. место (прсно)
Вук Лапчевић - 2 . место (прсно)

Браво пливачи!

Похвалу заслужују и наши ученици Михајло Кошанин 4/3, Димитрије Алмажан 7/2, Матија Цветковић 8/3 и Никола Николић 8/3, који су данас учестовали на Општинском такмичењу у стрељаштву.

Прочитај

Општинско такмичење у стоном тенису

Датум: 19. Oktobar 2022 10:31 Категорија: Takmicenja

На општинском  такмичењу у стоном тенису 14. 10. 2022, ученик наше школе Немања Лазић 6/2 освојио је 1. место у појединачној конкуренцији и пласирао се на окружно такмичење. Браво за Немању!

Прочитај

Републички фестивал казивања поезије ,,Рецитационица''

Датум: 16. Oktobar 2022 13:20 Категорија: Takmicenja

На Републичком фестивалу казивања поезије ,,Рецитационица'', одржаном од 14. до 16. октобра у Јагодини, ученици наше школе остварили су запажене резултате.
Од преко 250 кандидата из свих градова Србије који су свој снимак слали на мејл адресу фестивала, Ника Маринковић 4/4, Анђелија Милијић 4/4 и Војин Деспотовић 3/2 успели су да се пласирају међу 10 најбољих у категорији од 1. до 4. разреда, а Милица Нешић 6/1 у категорији од 5. до 8. разреда. Они су имали прилику да рецитују у регуларном програму и да се такмиче за вредне награде. Иако су сви били одлични, посебно се истакла ученица Ника Маринковић 4/4, која је освојила 3. место у категорији ученика од 1. до 4. разреда.
Честитке орагнизаторима фестивала и свим нашим ученицима који су учествовали и допринели да се изражајно казивање поезије полако врати међу децу и младе.